Eğlence

Dünyadaki en garip seks yasaları!

Katar’ın başkenti Doha’da müslüman bir kadın ister yıkanırken ister giyinirken, odaya girecek bir erkeğe karşı hazırlıklı olmalıdır. Ve odaya bir erkek girerse vucudunu değil önce yüzünü örtmek zorundadır.

Bhutan yasalarına göre ise büyük kardeş bekaretini kaybetmeden küçük kardeş asla bekaretini kaybedemez. Bu demek oluyor ki evlilik yaş sırasına göre olmak zorunda. Asla kendisinden büyük olan ağbisi veya ablası evlenmeden küçük erkek kardeş veya kız kardeş evlenemez.

Nambia’da tecavüz suçu işleyen adamın sadece iki tercih hakkı vardır.Ya yirmi yıl hapis cezası veya hadım edilme.


Uruguay’ın Montevido kentinde evli bir erkeğin eşi özel gününde iken karısı ile sevişmesi yasaktır. Hatta beli ile dizleri arasındaki bölgeye dokunması bile izin verilmez.

İrlanda’nın Wicklow kentinde bir erkek kanuna karşı gelmeden at, inek, keçi gibi hayvanları rahatsız edebilme hakkına sahiptir.

Surinam’ın Paramarino şehrinde bir erkek yalnız bir kadına tecavüz ederse cezalandırılmaz. Tabii bir şartla o şart ise eğer kadın tecavüzcüsüyle evlenmeye karar verirse.


Abd’nin North Carolina eyaletinde bir erkeğin pencereden bir kadını röntgenlemesi yasaktır. Fakat bir erkeğin bir erkeği röntgenlemesi yasak değildir.

Yine Abd’nin  Utah eyaletine bağlı Trementon kasabasında hiçbir kadın giden bir ambulansın içinde bir erkekle sevişemez. Eğer sevişirken yakalanırsa yaptığı hareket cinsel suça girer ve adı yerel gazetede yayınlanır. Erkeğin ise adı bile geçmez…

Brezilya’nın Sorocaba beldesinde halka açık yerlerde tutkulu bir şekilde öpüşmek kanuna aykırıdır. Bu öpüşme tarzı için açıklama şöyledir: ”tükürüklerin karışarak zevki yükselteceği tipte öpüşme”


Şili’nin  Valparaiso şehrinde hiçbir erkek zina suçu işlemiş bir kadınla evlenemez.

Bolivya’nın La Paz şehrinde evli bir kadının bir damladan fazla alkol tüketmesi yasaktır. Bunu yapan kadını kocası derhal boşayabilir.

İskoçya’da Glasgow kentinde hiçbir erkek, iş saatleri içinde bir vitrin mankenini okşayamaz.